brak danych
brak danych
2024
brak danych

Katalog Inicjatyw Czytelniczych

KIC


To internetowa, ogólnodostępna baza podstawowych danych o najważniejszych inicjatywach pro- czytelniczych w Polsce, o ich organizatorach i wydarzeniach, prowadzonych w latach 2017-2019 cyklicznie bądź też po raz pierwszy. Idea stworzenia aktualizowanej systematycznie bazy danych o wydarzeniach pro-czytelniczych powstała w Polskiej Izbie Książki a jej realizacja ma swój początek w sierpniu 2018 roku dzięki dofinansowaniu ze środków ministra kultury w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Katalog z podstawowymi danymi o inicjatywach analizowanych w pierwszym etapie projektu uzbrojony jest w wyszukiwarkę i mapę rozmieszczenia ujętych wydarzeń. To pierwszy etap projektu, który wymaga uzupełnienia danych oraz dalszego rozwoju. Planowane jest przekształcenie katalogu w portal informacyjny, na którym liderzy inicjatyw czytelniczych będą prowadzili samodzielnie swoje profile. Serwis – podobnie jak stworzona przez PIK Ogólnopolska Baza Księgarń - będzie spełniaj różnorodne funkcje: będzie informował szeroką publiczność o wydarzeniach czytelniczych, będzie narzędziem interaktywnej komunikacji pomiędzy organizacjami oraz będzie zbiorem danych, służącym statystykom i analizom inicjatyw czytelniczych. Można będzie publikować informacje o rozmieszczeniu wydarzeń pro-czytelniczych, ich rodzajach, zasięgach, o trendach tematycznych itp.


Zapraszamy liderów inicjatyw czytelniczych, którzy nie mają jeszcze swojego konta w KIC, do kontaktu biurem Polskiej Izby Książki: